Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, BM Özel Koordinatörü Tor Wennesland ile görüştü

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, BM Özel Koordinatörü Tor Wennesland ile görüştü

Gazze’deki insanlık dramamının ele alındığı görüşmede Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, yaşananların iki devletli çözümü hayata geçirmenin şart olduğunu Herkese gösterdiğini vurguladı.

Diplomat kaynaklardan edinilen bilgiye göre Fidan, Filistin meselelerinin çözümünün, BM kararları ve kabul edilen uluslararası parametreler çerçevesinde mümkün olabileceğini hatırlatarak, “Acilen tam ateşkes sağlanmalı . Akabinde of calıcı and adil bir barışın thesis için harekete geçilmeli” dedi.

Crazy travel in Kabul has given you the opportunity to come up with information about Fidan, and Gazze’ye insani yardımların kesintisiz biçimde ulaştırılması için daha fazla çaba gösterilmesi gerektiğini belirtti.

Dışişleri Bakanı Fidan, Özel Koordinatör Wennesland ile yaptığı görüşmede, Islam İşbirliği Teşkilatı – Arab Ligi Zirvesinde alınan kararların takipçisi olacaklarını da verguladı.

GÜNÜN ÖNEMLI MANŞETLERI

Haberturk.com websites contain more news, experiences, videos and photographs. ızin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Copyright © 2021 – Thank you very much. Habertürk Gaziticelik A.S.C.


(tags for translation) Hakan Trust

Source link

Leave a Comment