DSÖ: “Gazze’d bulaşıcı hastalıklar bombardan daha tehlikeli”

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) General Manager Tedros Adhanom Ghebreyesus, Gazze’de 1.3 million kisinin barınaklarda yaşadığını ve çok sayıda bulaşıcı hastalığın görülmeye başlad ığ I don’t think so.

TEHLIKELER GÜN GECTIKCHAE ARTIYOR
Ghebreyesus, “Ya koşulları ve sağlık hizmetlerinin Yetersizliği göz önüne alındığında, hastalıklar bombardan daha fazla insanı öldürebilir” ifadelerini kullandı.


General Manager of DSÖ Adhanom, continued to work in Gazze’de and itibarıyla 1.3 million kişinin barınaklarda yaşadığını belirtti. Adhanom, kalabalık sebebiyle yardımlara erişimde yaşandığını ve hijyen sorunları sebebiyle bulaşıcı hastalık riskinin arttığının da altını çizdi. Ghebreyesus, açıklamasında “Yaşam koşulları ve sağlık hizmetlerinin Yetersizliği göz önüne alındığında, hastalıklar, Bombalardan daha fazla insanı öldürebilir” ifadelerine yer verdi.BULAŞICI HASTALIC RISKIE JEDERIC ARTYOR
Ghebreyesus, and ana kadar hastalığa yakalanmış kişi sayısını paylaşarak, barınaklarda yaşayan insanların 111 bininde solunum yolu enfeksiyonu, 12binde uyuz, 11binde bit, 36binde ishal, 24bininde They are here, 2 bins 500 pounds each way, 2 bins 500 pounds su çiçeği and 1100 kilograms of sarılık hastalıklarının tespit edildiğini söyledi.

(Tags for translation)Israel

Source link

Leave a Comment