Iran: Herkes safe belirlesin, ISrail ile yüzleşmeliyiz

Iran Cumhurbaşkanı Reisi, Saudi Arabistan’ın başkenti Riyad’daüzenlenen Islam ISbirliği Teşkilatı ve Arab Ligi Olağanüstü Ortak Zirvesi’nde konuştu.

Risi, “The Bugün İslam dünyasının and önemli meselelerinden biri hakkında tarihi bir karar almak için toplandık. Bugün eyleme geçme günüdür. Bugün Mescid-i Aksa’yı savunma günüdür” ifadelerini kullandı.

Israel in “yıllardır açık hava hapishanesine çevirdiği” Gazze’ye saldırılarında yasaklı silahlar kullandığını ve ozellikle kadın ve çocukları hedef aldığına dikkati çeken Reisi, Gazz He said that “onur ek” is the old man who has lost his old age.

“Islam Olkileri Elim Jamili”

Iran Chamhurbaskani, Israel in the saledurılarının durdurulması için yükselen ateşkes çağrılarını Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nde (BMGK) veto power eden ABD yönetiminin, tüm uluslararası kurşların etkin This is what you want to know about Islam and what you want to know about it.

Risi, “Bugün Herkesin safını belirlemesi gerekyor. Gazze Için artık konuşma değil eylem gerekiyor” dedi.

“Insani ara gebe sabkin kavlarar…”

It may be said that “the whole person is in love” or that he or she is in love with someone else, which means:

“Sionist rejim ve destekçilerinin ‘insani ara’ gibi sapkın kavramlar öne sürerek kamuoyu baskısından kaçmaya ve daha fazla suç işlemek için taktiksel duraklamalar oluşturmalarına izin verilmemelidir. ABD’yi and Siyonist düşmanı öldürme machinesinin derhal durdurulmasını kabul etmeye zorlamak için tüm araçlar harekete geçirilmelidir.

“Amash Soikirim”

ABD’nin bölgeye güç güç Göndererek İsrail aına fiili olarak savaşa dahil olduğunu söyleyen Reisi, Washington yönetiminin İsrail’in savaş suçlarının ortağı olduğunu söyledi.

Israel in Gazi başlattığı topyekûn saldırıların amacının soykırım olduğunu vurgulayan Reisi, bu saldırılara karşı ülkesinin önerilerini dile getirdi.

Please note that the Soldering Gazze’deki derhal durdurulmasının sağlanması gerektiğini belirten Reisi, ikinci adımda isse Mısır’ın işbirliğiyle Refah Sinır Kapısının derhal ve koşulsuz olarak yeniden açılmas It is not possible to read it.

Israel boycotted çağrısında bulunan Reisi, “Islam ülkeleri, Zionists reuse energy in their lives and economy.”

“Israel Ordosu Terrorist Urgut Ilan Edelmeli”

Iran Komhorbaşkani Resi, Israel Güçlerinin Gazze’den çıkarılması gerektiğini belirterek, “Sionist rejimin savaş suçları devam eder ve ABD yönetimi bu eşit olmayan savaşı surdürürse ülkeleri Islam ülkeleri, Fi listin halk There is no way to go to Israel or to send a message to anyone who wants to go to Israel.

“Tik Kuzum Derenesh”

Rissi, “Israel is the one who is the one who is the one who is the one who is the one who is the one who is the one who is the one who is the one who is the one who is the one who is the one who is the one.”

Israel in Gazi ishlediği savaş suçları konusunda uluslararası mahkeme kurulmasının da gereğini vurgulayan Reisi, Tel Aviv yönetiminin denetim dışındaki nuklearının da derhal uluslararası later this year aç ılmas This is very important.

Reiss, Israel says “the population does not live in the Palestinian cities”, ancient and modern about Muslims, Christians and Jews eliminated in multiple referendums. etti.

Israel said in Palestine that it is hack gerusemilrin de genin resi, “Iran, Palestine is headed to farmers of Turkish origin and ghazilerin yrenden edilmesini in Hisiri, salderganligin fem and savaş suso kabul ediyur” di kun uştu.

Selman IL ILK KEZ GÖRÜŞTÜ

This is why Suudi Arabistan belongs to Muhammed bin Selman, who is in Saudi Arabia in Riyad’s country.

Read more about Salman The story of Arabistan should be based on 11 years of history.

The best way to go is to find out what the leader is talking about.

Yes

Reisi ayrıca Mısır Cumhurbaşkanı Abdel Fattah al-Sisi il di lik kiz bir araya geldi.

Görüşmede, Gazze’ye yardım ulaştırılması için Refah Sınır Kapısı’nın açık tutulmasının önemine isaret eden Reisi, “ABD and Siyonist rejimin Refah kapısının açılmas in this Status, you can see the yardımların ulaşması için bu engellerin aşılması gerekyor. dedicate.

Resi, Islam says that it is impossible to understand, “Kardeş ülke Mısır’la ilişkilerin genişletilmesi önünde hiçbir engel görmüyoruz.” ifadesini kullandı.

Mr. Komhorbaşkani Sissi de Velestin Deki handed over Oleksinen to Harksten Daha Fadl Zarar Gordogunu del Geterdi.

Iran ile ilişkiler konusunda da sissy, “Mısır’ın kesin siyasi iradesi Iran ile özgün ilişkiler kurmaktır. I am sure you will find the right things to do in the right place. ifadelerini kullandı.

Once you read it, you will have to read it for 11 years and let’s hear it again.

Reisi, başkent Riyad’da Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad ile de bir araya geldi. (aa)

Yainlanma Tarihi: 5.38 pm, Qasim 11, 2023

Source link

Leave a Comment