SON DAKIKA: ABD Dışişleri Bakanı Türkiye’de… Blinken’den ilk açıklama: But krizi atlatmaya çalışıyoruz

ABD Dışişleri Bakanı Blinken, Ankara Hakan Fidan, ile yaptığı görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu. Blinken “Then the next day. Buradaki endişeleri biliyoruz. Gazze’de, korkunç bedeli görüyoruz. Masum sivillerin bedelini görüyoruz. İsraillilerle temas halindeyiz. Civil kayıpları azaltabilecek adımlar için konu ştuk. “Didi.

Blinken: “He’s the one telling the story.

Blinken, “Her Gündetailer üzerinde çalışıyoruz. It has been well recognized by both of us. Criticisms of Nokta Daha Reinler Konosu. This has been the only way to achieve success. Humane Reinler Asissendan da Fa.” This is the reason why.


Kaynaklar Diplomat: “TÜRKIYE-ABD ikı DEVLETLI ÖZÜMDE MUTABIK”

Diplomat kaynaklardan edinilen bilgiye göre; Bugünkü görüşmede Bakan Fidan ABD’li mevkidaşı Blinken’a, İsrail’in Gazze’de sivilleri hedef almasının and insanları yerlerinden etmesinin önlenmesi, acilen tam ateşkes ilan edilmesi gerektiğini vurguladı.

Gazze Konusunda Görüş Teatisinde bulunulan Görüşmede, Sivillerin zaar Görmemesi, insani yardımların sürekli and kesintisiz biçimde ulaştırılmasının temini konusunda Her iki taraf da görüş birliği iç inde oldukları no more.

Görüşme hakkında bilgi veron Diplomatic kaynak, “Türkiye ve ABD, Gazze’de sivillerin zarar görmemesi, insani yardım ulaştırılmasının gerekliliği and iki devletli çözüm konusunda mutabık. Bugünkü görüşmede iki devletli çözüm için birlikte çalışmanın gereği de vurgulandı dedi.

Görüşmede, Dışisleri Bakanı Fidan, ABD’li mevkidaşı Blinken’a Gazze’de Civil Hedeflerin Bombalanmasının, alt yapının tahrip edilmesin kabul edilemez olduğuna da kati çekti.

Dışisleri Bakanlığı’ndaki görüşmede ısveç’in üyeliği çerçevesinde NATO is designed in general, it is ikili and bölgesel konuların da elendığı kaydedildi.

(Marks for translation) Haberler (t.) Haber (t.) Ibn Dakika

Source link

Leave a Comment