Putin den the magpie açıklaması – News 7 Dunya

Russia Devlet Başkani Vladimir Putin, Ghazi De Bir Dehset Yasandigheni Bilertrik“Acı çeken, kanlar içindeki çocuklara baktığınızda yumruklarınızı sıkıyorsunuz ve gözleriniz yaşarıyor. “Kalbi yoktur, taş kalplidir.” dedicate.

Putin, President of the Russian Federation in Moscow, is looking forward to establishing friendly relations with Russia.

Russian Economy The Russian economy is a bad omen, insists Putin says: “The Russian economy does not last long.” ifadesini kullandı.

Russia strongly criticized Putin, saying: “It attacked Russia, and it can no longer withstand it, and Russia also said that it is lying to itself. Because it is wrong to do so and it is impossible to stand up to it.” Dedicated.

Abdi Solama

Putin, the Russian Federation is putting pressure on Dagestan, and Israel accuses it of suppressing protests and demonstrations, which has exacerbated this problem.

Dağıstan’daki olayların Rusya’da karışıklık çıkarmak isteyen ülkelerce kışkırtıldığını vurgulayan Putin said, “(Gazze’de) Orada yaşanan dehşet doğrultusunda bir kıvılcım yakmak kolay oluyor. Here, you can learn more about what you are looking for. It’s normal for people to feel comfortable. Eğer böyle bir tepki vermiyorsa, o zaman kalbi yoktur, taş kalplidir.” ifadelerini kullandı.

Putin, Dagestan’da yaşayanlara saldırarak Palestine’e yardım edilemeyeceğinin de altını çizdi.

ABD’nin Yahudileri destekliyormuş gibi görünmeye çalıştığını anlatan Putin, “Bir yandan da Akrayna’daki ajanlarının elleriyle Rusya’da Yahudi katliamı örgütlemeye çalışıyorlar. Bu kesinlikle In anılmaz bir rezalet. Bu bir ç eşit sapkınlıktır. Consecrate.

– “Ukrayn’daki silahlar Taliban Gedior”

Ukraine had turned to President Putin, Russia had settled its old affairs, and built many things Ukraine could only dream of.

Putin, President of Ukraine Neredisi asks Pir Hali Gitereldzhiny Savonarac, “ABD bu yolsuzlukla Mücadele Ediyor ama hiçbir ise yaramıyor and yaramayacak. lıy orlar ancak her şey olduğu gibi devam edecek.” dedicate.

Ukraine said it looked forward to peace with Putin, “Ukraine is fighting Orta and killing it. Elbit has been fighting for a long time. The Taliban is fighting for it.” diy konuştu.

(Tags for translation)Magpie

Source link

Leave a Comment